Sieciowanie to jeden z obszarów, którymi zajmować będziemy się we Wrocławskim Instytucie Kultury. Mamy doświadczenie w kulturalnej współpracy i razem z Wami chcemy je rozwijać!
We Wrocławiu kontynuować będziemy współpracę pomiędzy lokalnymi instytucjami, poszerzając ją również o inne, zaangażowane w kulturę podmioty (stowarzyszenia, organizacje czy osoby fizyczne). Jednym z elementów tej lokalnej sieci ma stać się Współdzielnia kultury. To proces, który pomoże nam znaleźć rozwiązania do dzielenia się zasobami (zarówno materialnymi, jak i niematerialnymi) i pomagania sobie w codziennych sprawach. Lokalnie będziemy też dalej koordynować działalność sąsiedzkiej społeczności twórców kultury z rozświetlonego neonami podwórka Ruska 46 abc.

Sieciowanie sięgnie też poza granice naszego miasta
Współtworzymy nieformalną sieć Koalicja Miast, która jest platformą wymiany poglądów i doświadczeń w rozwoju kultury w samorządach lokalnych. Istotną rolę w naszych planach odgrywają również nowe projekty organizowane z partnerami z Ukrainy, Białorusi i Niemiec, jak BERLIN_forum kultury_WROCŁAW – spotkania twórców i organizatorów kultury z obu miast. Chcemy też kontynuować współprace z miastami partnerskimi Wrocławia, a także, będąc częścią rodziny ECoC Family (European Capitals of Culture Family). To nieformalna sieć byłych, obecnych i przyszłych europejskich stolic kultury, w której będziemy wspierać organizacyjnie, dzielić się doświadczeniem, budować kontakty i zawierać międzynarodowe partnerstwa.