Grupa osób siedzi na krzesłach w kole i rozmawia. Znajdują się w sali, na pierwszym planie widać kobietę w zielonym swetrze, która przemawia do reszty grupy.

Sieciujemy kulturę

Od lokalnych partnerstw po ogólnopolskie i międzynarodowe kooperatywy. Wspólnymi siłami wzmocnimy możliwości środowiska kultury!  

Sieciowanie to jeden z obszarów, którymi zajmować będziemy się we Wrocławskim Instytucie Kultury. Mamy doświadczenie w kulturalnej współpracy i razem z Wami chcemy je rozwijać!

We Wrocławiu kontynuować będziemy współpracę pomiędzy lokalnymi instytucjami, poszerzając ją również o inne, zaangażowane w kulturę podmioty (stowarzyszenia, organizacje czy osoby fizyczne). Jednym z elementów tej lokalnej sieci ma stać się Współdzielnia kultury. To proces, który pomoże nam znaleźć rozwiązania do dzielenia się zasobami (zarówno materialnymi, jak i niematerialnymi) i pomagania sobie w codziennych sprawach. Lokalnie będziemy też dalej koordynować działalność sąsiedzkiej społeczności twórców kultury z rozświetlonego neonami podwórka Ruska 46 abc.  

Podwórko Ruska 46 abc. Fot. Marcin Szczygieł

Sieciowanie sięgnie też poza granice naszego miasta

Współtworzymy nieformalną sieć Koalicja Miast, która jest platformą wymiany poglądów i doświadczeń w rozwoju kultury w samorządach lokalnych. Istotną rolę w naszych planach odgrywają również nowe projekty organizowane z partnerami z Ukrainy, Białorusi i Niemiec, jak BERLIN_forum kultury_WROCŁAW – spotkania twórców i organizatorów kultury z obu miast.  Chcemy też kontynuować współprace z miastami partnerskimi Wrocławia, a także, będąc częścią rodziny ECoC Family (European Capitals of Culture Family). To nieformalna sieć byłych, obecnych i przyszłych europejskich stolic kultury, w której będziemy wspierać organizacyjnie, dzielić się doświadczeniem, budować kontakty i zawierać międzynarodowe partnerstwa.

O szczegółach będziemy Was informować na bieżąco na naszej stronie i w mediach społecznościowych na Facebooku, Instagramie i Linkedinie.

48 propozycji na lato w mieście – zakończyłyśmy drugi nabór do Mikrograntów!

Majowy nabór, w którym osoby fizyczne i grupy nieformalne składały swoje pomysły na lokalne inicjatywy, właśnie się zakończył. Oceną formalną 48 nadesłanych wniosków zajmą się koordynatorki programu z Wrocławskiego Instytutu Kultury, oceną merytoryczną – cztery komisje. Poznajmy jurorów i jurorki!

więcej

W sierpniu noc literatury zapadnie na Hubach!

Poznaliśmy lokalizację 12. edycji Europejskiej Nocy Literatury: 19 sierpnia fragmenty najlepszej europejskiej prozy usłyszymy na Hubach! Kuratorką jednego z najpopularniejszych wrocławskich wydarzeń literackich jest Sylwia Chutnik, a wybrane przez nią teksty połączy hasło „GABINET OSOBLIWOŚCI”. Przed sierpniową nocą szykujemy dla Was też sporo wydarzeń towarzyszących – pierwsze z nich już 17 maja.

więcej

Wrażliwie z innymi: zaczynamy drugi rok z rezydentkami MagiC Carpets!  

We Wrocławiu – mieście od lat kształtowanym przez nowoprzybyłych – konieczna jest nieustanna refleksja nad tym, jak realizować projekty empatyczne i angażujące nowych mieszkańców i mieszkanki.

więcej