Sieciowanie
Zajmiemy się też sieciowaniem środowiska kultury. Mamy doświadczenie w kulturalnej współpracy z różnymi podmiotami – od lokalnych partnerstw m.in. ze stowarzyszeniami i fundacjami, przez działania z innymi jednostkami kultury (z Wrocławia i regionu), po ogólnopolskie i międzynarodowe kooperatywy. Wspólnymi siłami będziemy mogli wzmocnić i poszerzyć możliwości środowiska kultury.
W sieciowaniu mamy spore doświadczenie: za nami choćby organizacja wraz ze społeczną grupą aktywistów Wrocławskiego Kongresu Kultury, uczestnictwo w oddolnej organizacji Sympozjum Wrocław 70/20 czy produkcja współtworzonej przez pięć wrocławskich instytucji premiery spektaklu „Kobieta i życie”. Chcemy kontynuować rozwijanie we Wrocławiu kulturalnej współpracy pomiędzy lokalnymi instytucjami, poszerzając ją również o inne, zaangażowane w kulturę podmioty (stowarzyszenia, organizacje czy osoby fizyczne). Jednym z elementów tej lokalnej sieci ma stać się Współdzielnia Kultury – proces, który pomoże nam znaleźć rozwiązania do dzielenia się zasobami (zarówno materialnymi, jak i niematerialnymi) i pomagania sobie w codziennych sprawach. Lokalnie będziemy też dalej koordynować działalność sąsiedzkiej społeczności twórców kultury z rozświetlonego neonami podwórka Ruska 46.
Nasze sieci sięgną też poza granice naszego miasta. Współtworzymy nieformalną sieć Koalicja Miast, która jest platformą wymiany poglądów i doświadczeń w rozwoju kultury w samorządach lokalnych. Istotną rolę w naszych planach odgrywają również nowe projekty organizowane z partnerami z Ukrainy, Białorusi i Niemiec, jak BERLIN_forum kultury_WROCŁAW – spotkania twórców i organizatorów kultury z obu miast. Chcemy też kontynuować współprace z miastami partnerskimi Wrocławia, a także, będąc częścią rodziny ECoC Family (European Capitals of Culture Family), czyli nieformalnej sieci byłych, obecnych i przyszłych europejskich stolic kultury, wspierać organizacyjnie, dzielić się doświadczeniem, budować kontakty i zawierać międzynarodowe partnerstwa.

„Kultura dla wszystkich” – zaprezentuj się na konferencji!
Razem z Fundacją Katarynka i biurem Wrocław Bez Barier za niespełna miesiąc organizujemy czwartą edycję konferencji „Kultura dla wszystkich”. Zanim jednak ogłosimy program, zapraszamy Was do jego współtworzenia!

Nowy „Niezbędnik” jest już dostępny!
W kwietniowo-majowym numerze przygotowaliśmy dla Was 72 strony wypełnione po brzegi kulturą. Plan na wiosnę jest więc prosty: z „Niezbędnikiem” pod pachą zwiedzać Wrocław! Sprawdźcie poniżej, co znajdziecie w środku.

Performans „LUCIDITY” z premierą w Kownie!
Wrocławska grupa performerów, na zaproszenie Kauno bienalė, wystąpi przed litewską publicznością już 17 i 18 marca w galerii sztuki współczesnej – Meno Parkas Galerija.