Menu

Rozmowy o work-life balance

Rozmowy o work-life balance

Kolejna seria podcastów Praktyków Kultury „Rozmowy o…” to delikatna zmiana formuły. Tym razem przygotowaliśmy krótką, dwuodcinkową serię tematyczną, w której przyglądamy się naszej kondycji psycho-emocjonalnej.

Spójrzmy prawdzie w oczy. Bez względu na to jak bardzo wytrzymałą psychicznie grupą są kadry kultury, dwanaście miesięcy w pandemii miało na nas olbrzymi wpływ. Dlatego w „Rozmowach o work-life balance” skupiamy się na tym jak rozpoznać symptomy wypalenia. Zjawiska powszechnego zwłaszcza w zawodach związanych z działalnością prospołeczną. Analizujemy też zachowanie naszego mózgu w nowym, w pełni cyfrowym środowisku pracy. Rozmawiamy o dobrych praktykach w prowadzeniu zespołów projektowych i zastanawiamy się  jak o siebie zadbać nie rezygnując z zawodowych pasji.

ODCINEK 1 | Jak nie dać się wypaleniu

W pierwszym odcinku tej miniserii pochylamy się nad tematem, który kadrom kultury (ale też osobom edukującym, animującym i zajmującym się aktywizmem na wielu polach) nie przychodzi łatwo – wypalenie. O tym jak rozpoznać jego pierwsze objawy, jak poradzić sobie z tą sytuacją, a także dlaczego naprawdę warto o siebie zadbać rozmawiamy z Natalią Saratą – działaczką społeczną, edukatorką, socjolożką i badaczką, która od 2017 roku prowadzi inicjatywę (obecnie fundację) RenegerAkcja.

ODCINEK 2 | Dobrostan w czasie zmian

Pandemia przyniosła nam bezprecedensowe zmiany dotyczące struktury, częstości i jakości kontaktu z innymi ludźmi. Jako gatunek, który dowiódł swoich umiejętności przystosowania, nadążamy za tymi zmianami, jednak warto przyjrzeć się ich wpływowi na nasze życie na głębszym poziomie. Przez meandry radzenia sobie z zmianami przeprowadza nas Dominika Ramotowska – psycholożka, psychoterapeuta i trenerka.

Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.